Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Elektronická úradná tabuľa

Aktuality - všeobecné oznamy

KULTÚRA V MESTE SABINOV V SEPTEMBRIVytlačiť
 

Mestské kultúrne stredisko a športový areál v Sabinove si Vás dovoľuje týmto emailom pozvať a okúsiť tak našu septembrovú kultúrnu ponuku.

Už 6.9.2019 sme si pre mladých prírodovedcov, a nielen pre nich pripravili podujatie s názvom NOC NETOPIEROV, kedy by sme sa o 18:30 stretli v priestoroch koncertnej sály kultúrneho centra Na korze, následne by sme si vypočuli prezentáciu o netopieroch a presunuli  sa do areálu záhrady pri evanjelickom kostole, kde bude možnosť odchytu netopierov, sledovanie ich pohybu a komunikácie,rozlišovanie druhov netopierov podľa hlasových prejavov a iné netopiere dobrodružstvá.

V septembri, konkrétne 13.9.2019 o 18.00 budú návštevníci knižnice v Sabinove svedkami  uvedenia do života knihy, mladej sabinovskej spisovateľky Laury Fechovej s názvom Vyhradené pre teba.

Evanjelická záhrada v Sabinove sa 17.9.2019 stane sídlom knihovníctva a čítania pre predškolákov o 10:00 a malých školákov so začiatkom o 14:00, veríme, že nám počasie bude priať a zažijeme tak spoločne ROZPRÁVKOVÉ ČÍTANIE V ZÁHRADE. Tešíme sa na Vás

Návštevníkom kina Torysa oznamujeme, že kvôli rekonštrukcii momentálne nepremietame, ale po jej ukončení sa v Sabinove v rámci úseku kina máte určite načo tešiť.

Viac možností kultúrneho vyžitia nájdete aj na našom facebookovom portály: Život v Sabinove alebo na stránke www.kulturnestredisko.sk


 
 

Ochrana lesov pred požiarmiVytlačiť
 


 
 

Percento triedenia odpadovVytlačiť
 

V prílohe sa môžete oboznámiť s vyčísleným percentom vytriedenia komunálnych odpadov. Čím viac spoločne vytriedime, tým menej budeme platiť skládke za uloženie odpadov.

Postup vyčíslenia % upravuje Zákon č. 329/2018  o poplatkoch za uloženie odpadov a o zmene a doplnení zákona č. 587/2004 Z. z. o Environmentálnom fonde a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a nariadenie vlády 330.

Na základe vyčíslenia % budeme od 1.3.2019  platiť za uskladnenie odpadu  viac ako doposiaľ o vyše 100 % !!!!

 


 
 

KALENDÁR ZBERU ODPADOV NA OBDOBIE JÚN - DECEMBER 2019Vytlačiť
 


 
 

AKO TRIEDIŤ ODPADVytlačiť
 

Aby sa odpad správne triedil a množstvo vytriedeného odpadu sa zvyšovalo, najlepšou cestou je vzdelávať a motivovať obyvateľstvo. Len vďaka obyvateľom sa môže množstvo vyseparovaného odpadu zvyšovať.

Majte na pamäti nasledovné pravidlá:

Snažte sa odpad netvoriť vôbec.

Zálohované obaly nepatria do koša, vráťte ich do predajne.

Trieďte odpad, oplatí sa to. Za vytriedený odpad občan neplatí, jeho zber hradia výrobcovia prostredníctvom OZV ENVI - PAK.

​Len vytriedený odpad sa dá zhodnotiť a recyklovať.

 

Plagát o správnom triedení – papier, sklo, plasty, kovy a nápojové kartóny na stiahnutie:


 
 

Evidencia štandardov kvality za oblasť VODAVytlačiť
 

Vyhodnotenie štandardov kvality dodávky pitnej vody verejným vodovodom a odvádzania odpadovej vody verejnou kanalizáciou za predchádzajúci rok v zmysle povinnosti regulovaného subjektu podľa § 9 ods. 4 Vyhlášky č. 276/2012 Z. z. v znení Vyhlášky č. 235/2016 Z. z. o regulácii v sieťových odvetviach v znení neskorších predpisov.


 
 

Cestovný poriadok platný od 1.9.2019

Cestovný poriadok linky 708468 platný od 1.9.2019

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka